نرخ پرش Bounce Rate چیست؟

فایل ایندکس نقشه سایت چیست؟ آی پی آدرس چیست؟ این برچسب آدرس دقیق هر صفحه از سایت شما را در خود جای میدهد. برای اینکار با فشردن دکمه قرمز رنگ Add/Test Sitemap در سمت راست صفحه و وارد کردن آدرس نقشه سایت خود مانند تصویر زیر گوگل فایل شما را بررسی کرده و تعداد صفحات معرفی شده توسط آن را به شما نشان میدهد. این برچسب از نقشه سایت شما اطلاعاتی درمورد بازه زمانی تغییرات در صفحه مورد نظر را ارئه میدهد. همینطور سایت مپ شامل اطلاعات متا تگ های ادرس های وبسایت است و میزان تاثیر و اهمیت ارتباط با صفحات دیگر را شامل می شود نقشه سایت به وبسایت شما کمک می کند تا موتورهای جستجو راحت تر بتوانند اطلاعات مربوط به صفحات شما را درک و بایگانی کنند و اگر شما اطلاعاتی را در صفحات قدیمی بروز کنید بتوانند موتورهای جستجو را با خبر کنند. حداکثر طول مجاز برای یک ادرس در نقشه سایت ۲۰۴۸ کاراکتر است. ادرس لینک هر صفحه به طور مجزا در این گونه از تگ ها قرا می گیرد.

فریم ورک Amp

هرچه این ضریب برای سایت شما بالاتر باشد، نشان دهنده این است که وبسایت برای کاربران و بازدیدکنندکان اینترنتی ضعیف بوده است. برای محاسبه نرخ پرش فرمول مشخصی وجود دارد که بر اساس تعداد بازدید و خروج از صفحه به دست میآید. یادتان میآید که بر طبق تقویم قوم مایا، قرار بود سال 2012 آخر زمان باشد؟ اهمیت نقشه سایت زمانی مشخص میشود که تعداد صفحات سایت شما بسیار زیاد بوده و ارزش محتوایی آنها با یکدیگر متفاوت باشد. درست است با محتوایی اینتراکتیو سروکار داریم اما استفاده از آن بسیار آسان است؛ این محتوا تنها یک اطلاعات ساده از شما می خواهد. توجه کنید که همین دکمه علاوه بر بررسی برای معرفی نقشه سایت به گوگل نیز استفاده میشود، علاوه براین شما میتوانید با قرار دادن کد زیر در فایل robots.txt خود نقشه سایت را به گوگل معرفی کنید. همچنین نقشه سایت (سایت مپ) میتواند اطلاعات متا هر آدرس از سایت مانند آخرین بروزرسانی، میزان اهمیت و نحوه ارتباط آن با صفحات دیگر را نیز شامل شود. اگر سایت شما بیش از 5000 صفحه دارد یا سایز فایل نقشه سایت شما بیش از 10 مگابایت است، استفاده از چند فایل نقشه سایت ضرورت می یابد.

البته می توانید با استفاده از gzip حجم فایل و پهنای باند مورد نیاز را کاهش دهید ولی مطمئن شوید که سایز فایل نقشه سایت شما بعد از فشرده سازی کمتر از ۵۰ مگابایت باشد . البته میتوانید با استفاده از gzip حجم فایل و پهنای باند مورد نیاز را کاهش دهید ولی مطمئن شوید که سایز فایل نقشه سایت شما بعد از فشرده سازی کمتر از 10 مگابایت باشد. فایل نقشه سایت نباید بیشتر از ۵۰۰۰۰ آدرس صفحه و بزرگتر از ۵۰ مگابایت غیر فشرده باشد . زیرا اگر مدیریت شخص یک فرد خاص باشد او آگاهی کافی از تمام پست های گذشته این سایت دارد به همین دلیل می داند و می تواند به بهترین حالت در مقالات جدید از بک لینک های پی بی ان به مقالات قدیمی سایت استفاده کند. ♦ قرار دادن نسخه های ترجمه شده یک URL با استفاده از تگ hreflang و لیست کردن URL های منحصر به فرد هر زبان در فایل نقشه سایت به گوگل جهت بهتر کرال کردن و ایندکس شدن صفحات سایت . بر اساس شواهد تگ های و به اجبار ربات های خزنده را وادار به بررسی روزانه وبسایت می کنند در استفاده از این تگ ها محتاط باشید زیرا اگر گوگل متوجه شود سایت مپ شما را نادیده می گیرد.

ایجاد وبسایت رایگان

زمانی که ما وبسایتی داینامیک داشته باشیم و به طور مداوم در وبسایت تغییرات یا مقالات جدیدی را منتشر کنیم اگر نقشه سایت را نداشته باشیم طبیعتا آن تغییر یا مقاله دیرتر در موتورهای جستجو بایگانی می شود پس اینجاست که باید در سایتمان از سایت مپ استفاده کنیم. ویدئو بر سئو سایت تأثیر عالی دارد چرا که دیدن یک فیلم 3 دقیقهای راحتتر از خواندن یک مقاله 3 هزار کلمهای میباشد. اما یک جنبه از سئو وجود دارد که ثابت می ماند سئو از فعالیت های داخل صفحه و خارج صفحه درست شده است.به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه بازیابی ترافیک سئو مقاله ما را مطالعه نمایید. در زیر شما می توانید نمونه ای از یک نقشه سایت XML ساده را مشاهده نمایید . برای دسترسی به اطلاعات بیکران الکسا در مورد وب، می توانید صفحه خدمات وب الکسا را مشاهده کنید. ما در ادامه قصد داریم که بیشتر در رابطه با خرید بک لینک از تسمینو برای شما صحبت نماییم. هربار که تغییری در نقشه سایت خود ایجاد کردید با استفاده از همان دکمه Add/Test Sitemap گوگل را از تغییرات آن مطلع کنید. اگر از وردپرس استفاده میکنید پیشنهاد میکنیم از فیلم آموزش افزونه Google XML SItemaps نیز بهره ببرید.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مشاوره سئو ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *