طراحی سایت و سئو تضمینی

علیرغم اینکه در گوگل آنالیتیکس نرخ پرش صفحه سایت شما ۱۰۰% است، این بانس ریت کاملا مثبت و خوب خواهد بود؛ چراکه همین یک صفحه توانسته شما را به هدفتان یعنی جذب مشتری بیشتر برساند. همچنین هنگامی که کاربر در یک صفحه از سایت است، شما میتوانید در نوار کناری صفحه محصولات یا مطالب مشابه، جذاب، پر بازدید، پر بحث و… هرچند توضیحات گوگل به انداز کافی شفاف است، اما در صوتی که بخواهیم معنای Bounce Rate را بشکافیم و در آن دقیقتر شویم، بهتر است هر بخش از این اصطلاح را به تنهایی بررسی کنیم. پس سعی کنید در هر مطلب از سایت به مطالب مشابه و مرتبط با آن در سایتتان لینک دهید. بنابراین شما بر روی آن کلیک کنید. یکی همان بک لینک های معمولی یعنی فالو (Follow) هستند که اعتبار کاملی به سایت شما منتقل میکنند. حضور لینک های نوفالو می تواند احتمال جریمه شدن سایت را به شدت کاهش دهد.

نمره سئو سایت

و چگونه کسب و کار ما را متحول می کند؟ نظر شما چیست؟ اگر درباره بانس ریت یا نرخ پرش سوال یا دیدگاهی دارید، آن را با ما در میان بگذارید. اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا میکنند. ساختن بک لینک از تکنیک هایی می باشد که مورد تایید گوگل است و باعث افزایش رتبه وب سایت شما می شود بنابراین با تولید یک محتوا با کیفیت بدون هیچ هزینه ای بک لینک رایگان دریافت کرده اید. به این خاطر که ساعت ها وقت صرف کرده اید تا همه چیز را بر اساس نیاز او طراحی کرده باشید. اما در مقابل به سایتهایی فکر کنید که توانستهاند صفحات یکتا و مستقلی طراحی کرده و با همان صفحه درآمد و ارزش موردنظرشان را ایجاد کنند. بنابراین در صورتی که بتوانید صفحات سایت خود را به شکلی طراحی کنید که به هم وابسته نباشند و بتوانند به طور مستقل برای شما ارزشی ایجاد کنند، بالا بودن Bounce Rate دیگر مهم نخواهد بود. هرچه بتوانید طراحی رابط کاربری را بهبود دهید، احتمال افزایش تعامل کاربر با سایت و کاهش بانس ریت را بیشتر خواهید کرد.

بهترین سایز برای تصویر شاخص

یکی از مزایای ایجاد لینک داخلی بین مطالب، افزایش احتمال کلیک مخاطب و در نتیجه بالا رفتن میزان تعامل او با سایت است. اگر این بازدیدهای چند صفحهای تنها راهی است که برای رشد کسبوکار و سایتتان میتوانید پیادهسازی کنید، پس طبیعتا بانس ریت بالا برای شما بسیار بد خواهد بود. برای مثال اگر صفحهای میزان پرش ۸۶% داشته باشد، به این معناست که از هر ۱۰۰ نفری که به این صفحه سایت میآیند، ۸۶ نفر بدون هیچ تعاملی با صفحه از آن خارج میشوند. درواقع هر شخصی که تولبار الکسا را نصب کند از آن به بعد آمار بازدیدی که از سایتهای مختلف اینترنتی خواهد داشت در الکسا محاسبه میشود و الکسا بر اساس آن میتواند آمار تخمینی یک وبسایت را به دست آورد. دامنه درواقع همان آدرس سایت شما میباشد. سومین فاکتور مهم، توجه به TLD یا پسوند دامنه سایت موردنظر است. این یکی از دلایلی است که بعضی افراد به سمت سئو تضمینی می روند اما با توجه به نکاتی که گفته شد، به هیچ وجه سئو تضمینی را پیشنهاد نمی دهیم. 1. به مدت زمان لازم بارگذاری وب سایت توجه داشته باشید. بنابراین نباید به Bounce Rate به عنوان یک شاخص به تنهایی نگاه کرد، بلکه باید آن را کنار مجموعهای از عوامل دیگر مورد بررسی قرار داد.

اگر مقاله تان به صورت رپورتاژ آگهی است باید مطمئن شوید که مخاطبان از این موضوع آگاه هستند. اهمیت بانس ریت اینجا مشخص میشود که میتواند به شما در بهبود وضعیت کلی سایت، محتوای موجود در هر صفحه، تجربه کاربری و رابط کاربری صفحه، سرعت زیر ساخت، مسائل فنی و… قبل از اینکه به روش هایی برای کاهش bounce rate بپردازیم، درک مهمترین دلایل بانس افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. البته این موضوع به طور مطلق صحیح نیست اما نمیتوان اهمیت شبکههای اجتماعی را نیز نادیده گرفت. در نتیجه لینکسازی خارجی برای سایتهایی که در شبکه شما هستند نیز همچنان یکی از وظایف مهم شما خواهد بود. یکی دیگر از مواردی که شاید کلیدیترین مساله در کاهش بانس ریت محسوب شود، بررسی کیفیت مطالب است. بررسی زیرساختهای سایت، سرعت بارگذاری صفحات، ارتباط قوی و بدون قطعی با سرور و… زمانی که کاربر وارد سایت میشود و پس از بازدید از همان یک صفحه بدون هیچ تعامل و فعالیت دیگری از سایت بیرون میرود، یک پرش از سایت صورت میگیرد. شبکه های اجتماعی بدون شک، یکی از بزرگترین اتفاق سالهای اخیر دنیا بوده اند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مشاور سئو لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *