ساخت نقشه سایت وردپرس و آموزش دو افزونه Sitemap در وردپرس

افزونه های فراوانی برای ساخت نقشه سایت (sitemap) موجود است که یکی از معروف ترین آنها افزونه yoast seo می باشد که اکثر افراد با آن آشنایی دارند. اکثر سایت ساز ها من جمله وردپرس ، جملا ، پرستا ، دراپل و … با استفاده از بک لینک فالو در واقع به موتورهای جستجو می گوییم که من این صفحه و محتوای آن را تایید می کنم. چه کسی می تواند درباره محتوای وب اطلاعات داشته باشد ؟ پس شما با تمرکز بر تولید محتوای مناسب در حقیقت نوعی سرمایه گذاری پر بازده و بلند مدت انجام خواهید داد. در ابتدای پروژه سئو، ما به آنالیز دقیق صفحات سایت شما از نظر کد نویسی ، محتوا و بسیاری موارد دیگر می پردازیم و در صورت نیاز کدهای قالب شما را بهینه نموده و محتوا سایت شما را سئومند می نماییم و در صورت پایین بودن سرعت سایت شما، سرعت لود آن را بالاتر می برند، تا این مرحله سئو داخلی نام دارد و در انتهای انجام این کارها سایت شما تبدیل به یک سایت کاملا سئومند و مطابق با استانداردهای گوگل شده است. همانگونه که عرض کردیم اولویت دهی محتوا یکی از وظایف نقشه سایت به شمار میرود که توسط این تگ و به صورت عددی اعشاری در محدوده ۰ تا ۱.۰ انجام می پذیرد.

گوگل انالیتیک

این تگ همانگونه که از نام آن نیز پیداست نشان گر موقعیت یا همان آدرس صفحه مورد نظر میباشد. پلاگین های نقشه سایت سایت سازهای دیگری همچون پرستا نیز به وفور در گیت ها و دیگر سایتهای اشتراک کدهای متن باز یا فروش و پشتیبانی پلاگین موجود می باشد. اگر مطلبی که قبلاً در وب سایت دیگری دیده اید آیا باز هم در وب سایت دیگر ببینید، خواهید خواند؟ همچنین برخی از این ابزار ها ممکن است علاوه بر ساخت نقشه سایت دارای قابلیتهای مرتبط دیگری نیز باشند. همچنین این فایل در سایت های حجیم و پر محتوا کمک میکند که صفحات و مطالب با سرعت بیشتری index گردند. با این حال ، با تصویب نقشه های سایت توسط موتورهای جستجو طی سالهای اخیر ، اکنون از اهمیت بیشتری برخوردار شده و نیاز به مهندسی دقیق آنها در حوزه کسب و کارهای اینترنتی افزایش یافته است. یک برچسب زمانی است که نشانگر زمان دقیق آخرین تغییرات مربوط به آن محتوا می باشد. اما این تغییرات فوق العاده محدود و کم هستند. ۳- تگ یک تگ اجباری است اما تگ های کاملا ، و اختیاری می باشند. اما این نوع نقشه سایت احتمالا تنها نقشه سایتی نیست که شما بخواهید به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

برای اضافه کردن صفحات به نقشه سایت به قسمت Additional pages رفته و به افزودن تمامی صفحاتی که باید در نقشه باشند، می پردازیم. که شما می تونید تنها با وارد کردن آدرس سایتتان و به سادگی فشردن یک دکمه سایت مپ کامل سایت خود را دریافت نمایید. که به شما در بهبود سئو وب سایتتان کمک خواهد کرد. که این مورد نیز به کرولرها در اولویت بند ایندکس گذاری و طبقه بندی مطالب کمک می کند. با کمک سایت هایی مانند Ranksignal رقبای خود را بررسی کنید و سایت هایی که آنها برای درج لینک انتخاب می کنند را رصد کنید. ۵- یک باور قدیمی ناصحیح در بین برخی افراد وجود دارد که گمان می کنند با تغییر مداوم برچسب های و می توان موتورهای جستجو را به اشتباه انداخته و وادار به بررسی روزانه سایت کرد. هر چند این روش یک شیوه سئو کلاه سیاه قدیمی بود و طی چند سال قبل کار میکرد لیکن با توجه به پیشرفتهای جدید الگوریتم گوگل امروزه ممکن است خزنه های این موتور جستوجو متوجه غیر واقعی بودن نقشه سایت شما شده و سایت شما را پنالتی کنند. هنگامی که شما قصد تبلیغات در گوگل را دارید، گوگل ابزاری به نام Google Keyword Planner را در اختیار شما قرار می دهد (قبلاً در مقاله ابزارهای رایگان سئو درباره نحوه کار با آن توضیح دادیم) که توسط آن می توانید کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی و حوزه فعالیت تان را پیدا کنید.

نحوه نمایش سایت در جستجوی گوگل

اگر می بینید که چندین صفحه از سایت خود در SERP ها برای یک کلمه کلیدی نزدیک به یکدیگر لیست شده اند، با مشکل کنیبالیزیشن مواجه هستید. این لیست به خزنده های گوگل و دیگر موتورهای جستوجو امکان میدهد که به راحتی این محتواها را شناسایی کرده و ایندکس گذاری نمایند. یعنی چنان که شما از آدرسهای طولانیتری در نقشه سایت خود استفاده کنید مشکلی در فایل پیش نخواهد آمد ، لیکن خزنده های بر اساس قوانین استاندارد وب این آدرسها را غیر معتبر شناخته و فایل نقشه را نامعتبر قلمداد خواهند کرد. توجه: بر اساس تجربه شخصی ، آسیب به فایل سایت مپ در مواری ممکن است آسیب بسیار جدی به سئو سایت زده و گاها سبب کاهش بازدید سایت تا نصف بازدیدهای روزانه گردد. که قابلیت تهیه سایت مپ به صورت اتوماتیک را دارد،بسیاری از کاربران با این افزونه سایت مپ تهیه میکنند. مشکل از جایی آغاز میشود که کاربران فکر میکنند با خرید رای میتوانند موتور جستجو را فریب داده و در این انتخابات پیروز باشند ولی نظارت گوگل بر خرید بک لینک بسیار پیچیده و قدرتمند است. یک نکته ی مهم دیگر را هم در نظر داشته باشید: زمان حضور در سایت یکی از معیارهای گوگل برای رتبه بندی وبسایت هاست پس هر چه کاربران زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند سئو سایت شما ارتقا می یابد و رتبه ی بهتری کسب خواهید کرد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مشاوره سئو وب سایت خود باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *