سئو تضمینی ، واقعیت یا یک دروغ دوست داشتنی؟

سئو اشتباه میتواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش شما را هدر دهد، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری داشته باشند. میخواهم این برگه های ضعیف را شناسایی کنم، روی بهینه سازی آنها کار کنم تا دوباره در گوگل رتبه کسب کنند. یعنی آنها را نباید همیشه خورد و به صورت عادت غذایی در آورد. کنجکاوی درباره زندگی و فعالیتهای افراد مشهور، همیشه جذاب است و موجب افزایش ورودی به سایت شما خواهد شد. خیر، اگر شما قصد تولید نقشه سایت به صورت دستی را داشته باشید، با اضافه کردن هر محتوا یا ایجاد هر صفحه باید نقشه جدید بسازید و با افزایش تعداد صفحات شما این کار بسیار سخت و زمانبر خواهد بود. در این آموزش از وبمستر وردپرس قصد دارم به نحوه ساخت نقشه سایت در وردپرس و معرفی سایت مپ به گوگل بپردازم که با استفاده از این آموزش میتوانید ابتدا نقشه سایت را برای سایت خود ایجاد کرده و سپس با معرفی آن به گوگل سرعت ایندکس مطالب خود را افزایش دهید. به عبارت دیگر دسترسی لازم به پوشههای هاست برای موتورهای جستجو توسط این فایل مشخص میشود. بنابراین همین اطلاعات باعث میشود گوگل سایت را بهتر درک کرده و هر تغییراتی که در صفحات اعمال میشوند بر اساس همین نقشه سایت شناسایی شده و بر اساس تغییراتی که در اطلاعات نقشه سایت صورت میگیرد گوگل شروع به بررسی مجددا صفحات قدیمی و بررسی صفحات جدید به دلیل وجود آدرسهای جدید خواهد شد.

گزارش تخلف وب سایت ها

ابتدا باید در نظر داشته باشید که نقشه سایت به هیچعنوان روی سئو سایت شما تاثیر ندارد اما این قسمت به شما اطلاعات مهمی برای بهینه سازی سایت شما در اختیارتان میگذارد تا نحوه ایندکس شدن صفحات سایتتان را توسط گوگل بررسی کنید و نگاه دقیقی به این موتورهای جستجو در رابطه با صفحات خود ارائه دهید. رتبه الکسا یک سایت بر اساس میزان بازدید صفحات و تعداد بازدیدکنندگان در 3 ماه گذشته و بر اساس اطلاعات نوارابزار الکسای کاربران و دادههای اطلاعاتی گوناگون تعیین میشود. سئو وب سایت به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که بر روی سایت انجام میگیرد تا این سایت توسط موتورهای جستجو سریعتر , بهتر و قویتر دیده شود . و اینکه گوگل بسیار هوشمند است، گوگل طبق جست و جو هایی که شما انجام داده اید نتیجه ها را به شما نشان میدهد. بک لینک ها لینک هایی از سایت های معتبر هستند که به سایت شما لینک داده اند. برای این کار تصاویر جدید و منحصر به فرد و اینفوگرافیک طراحی کنید و لینک های با کیفیت در سایتتان دریافت کنید.

Google Keyword Planeer

اما بعضی وقت ها نرخ پرشی که در سایت شما ایجاد می شود هیچ مقصری ندارد و در واقع شما کار خود را درست انجام داده اید و البته که با الگوریتم های جدیدی که گوگل ایجاد کرده کاملا این موضوع را متوجه خواهد شد. برای شروع، ابتدا باید به Google Search Console مراجعه کنید، بعد از عضویت سایت خود را به گوگل معرفی کنید. به نظر می رسد روزی برای بزرگداشت اینترنت اشیا وجود دارد که در واقع ۹ آوریل سال جاری است. در اینجا از شما خواسته میشود تا قسمت پایانی آدرس نقشه سایت خود را مشاوره سئو مشخص کنید. از این تگ برای قرار گرفتن آدرس دقیق هر صفحه از سایت استفاده میشود. بله، نقشه سایت به صورت مستقیم روی سئو شما تاثیری ندارد، اما این فرصت را به شما میدهد تا به رباتهای گوگل بفهمانید که تمایل دارید کدام صفحات شما را در نتایج نمایش دهد و عملیات خزش توسط این ربات ها روی کدام صفحات شما باشد و بهتر است شما از آن استفاده کنید. امیدوارم این آموزش وردپرس به شما کمک کرده باشد تا با نقشه سایت یا XML Sitemap آشنا شده باشید و نحوه اضافه کردن آن به وردپرس و معرفی به گوگل کنسول را یاد گرفته باشید.

برای اینکار میتوانید از آموزش اضافه کردن کد دلخواه به هدر و فوتر وردپرس استفاده کنید و کدی که گوگل در اختیار شما گذاشته به سایت اضافه کنید. اگر قصد یادگیری کامل افزونه یواست سئو را دارید میتوانید مقاله آموزش افزونه Yoast Seo را مطالعه کنید. برای شروع افزونه یواست سئو را نصب کنید، اگر با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنا نیستید آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید. اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعالسازی افزونه Google XML Sitemaps است، اگر با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنا نیستید آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید. بعد از فعالسازی این افزونه، سایت مپ شما به طور اتوماتیک ساخته میشود و اگر انتهای آدرس سایت خود sitemap.xml را اضافه کنید، نقشه سایت خود را مشاهده خواهید کرد. مثلاً شما قصد دارید دسته بندی وردپرس را در نقشه سایت خود قرار ندهید، که این کار از طریق این قسمت قابل انجام است. برای انجام این کار، الگوریتم موتور جستجو تعدادی از عوامل مختلف رتبه بندی را می سنجد که هدف از آن کمک به تعیین میزان اعتبار هر وب سایت است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *