در سئوی یک فروشگاه آنلاین چه نکاتی را رعایت کنیم؟

در مجموعه درسهای SEO چیست در متمم میکوشیم مبانی کلی سئو، کاربردها و نکات کلیدی در آن را خدمت شما ارائه کنیم. افزونه yoast seo هم که افزونه بسیار کاملی در سئو میباشد، میتواند سایت مپ شما را تولید کند.

سئوی سایت فروشگاهی

ویدیوها امروزه بیشترین میزان مصرف رسانه و ترافیک وب را تشکیل میدهند و به دلایل خوبی هم اینطور است: آنها جذابتر از مقالات یا اینفوگرافیها هستند. بهتر است این نکته را هم در مورد توضیحات صفحه محصول به خاطر داشته باشید، توضیحات صفحه محصول نباید کپی برداری از توضیحات محصول در سایتهای دیگر یا حتی سایت اصلی آن باشند.

بررسی وضعیت وب سایت

البته یک نکته منفی در مورد بک لینک های سایت راش وب وجود دارد و آنهم اینکه اغلب آنها لینک های غیر دائمی هستند! هفته گذشته پستی در مورد ارتباط ایمیل مارکتنیگ و سئو منتشر کردم، در سومین نکته آن پست، نوشتم که نظر کاربران در صفحه محصول یا زیر یک مطلب چقدر از نظر سئو میتواند موثر باشد.

بهینه سازی وب سایت

هرچه کاربران سریع تر و بدون واسطه بتوانند از صفحه اصلی به صفحه محصول شما برسند، از نظر سئو بهتر است.

لینکدین چیست؟

پس سعی کنید کاری کنید که کاربر خیلی سریع تر از صفحه اصلی به صفحات داخلی شما راه پیدا کند. کاری که دیجیکالا در آن یک استاد است.

توضیحات یک محصول فرصت خوبی برای دادن اطلاعات مفید به کاربر و همچنین بهینه کردن آن صفحه و بهتر دیده شدن در نتایج جستجو هست.

در واقع یک بهینه سازی عالی وب سایت برای اهداف خاص تعیین شده از سوی صاحبان سایت و همچنین پیش بینی کلمات مناسب و “مشتری خوانی” با استفاده از ابزارهای مختلف در گوگل پی ریزی و پیگیری میگردد.

به طور مثال در هر صفحه از تگ h1 نباید بیشتر از یک بار استفاده شود در غیر این صورت ربات گوگل کلمه اصلی رو شناسایی نمیکنه و به مرور زمان سایت دیگه ای رو جایگزین سایت شما خواهد کرد.

بررسی سئو وبسایت

هرچه صفحه محصول شما توضیحات غنیتری داشته باشد، احتمالا اینکه در جستجوهای انجام شده برای آن محصول دیده شود بیشتر است.

از آنجا که 99 درصد ابزار شما برای جذب مشتری ابزار دیداری و رابط گرافیکی سایت می باشد و تنها زیر 3 ثانیه فرصت دارید تا کاربران را در سایت نگه دارید ، این کار تنها توسط یک طراح و گرافیست خوش ذوق و حرفه ای انجام می شود.

به علت حساس بودن تراکنش ها در پی پل، گاها این مشکل برای کاربران به وجود می آید. متاسفانه هنوز خیلی از فروشگاهها دیده میشوند که به توضیحات خیلی کوتاه برای محصول بسنده میکنند و تلاش میکنند تا کمبود توضیحات را با عکس جبران کنند.

آموزش کامل رفع خطاهای گوگل وبمستر – شما می توانید رتبه سایت خود را به کمک وبمستر تولز بررسی و بهبود ببخشید. در حالی که عکسها جای خود را دارند و بسیار موثر هستند.

همانطور میدانید در اصول سئو، عکسها باید در تگ alt آنها عبارتی مرتبط با عکس نوشته شده باشد تا در زمانی که عکس به هردلیل لود نمیشود، این عبارت نمایش داده شود.

نوشته شدن این تگ برای عکسها از نظر گوگل مهم است. امکان درج متن جایگزین برای این دو مدیا وجود ندارد از این رو راهکارهای دیگری را باید در دستور کار خود قرار دهید.

بررسی پنالتی گوگل

خوشبختانه از طریق وبمستر تولز گوگل میتوانید سایت مپ خود به گوگل معرفی کنید. لینک های وب سایت های دیگر به سایت ما نقش تعیین کننده ای در تعیین رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو دارند.

در سئوی فروشگاه اینترنتی اینکه کاربر با چندین کلیک به صفحه محصول برسد نه تنها کاربر را اذیت میکند بلکه صفحه محصولات شما از دید موتورهای جستجو تا پنهان میمانند.

بهترین شرکت سئو

موتور های جستجو ، دستگاه های پاسخگویین. ایجاد پیوند یک فرآیند جمع آوری پیوندها از وب سایت های دیگر است.

سئو کلمه ای

نکاتی که در باب سئوی سایت فروشگاهی مطرح شدند، تمام نکات مورد نیاز برای سئوی سایت فروشگاهی نیستند، بلکه لازم است به دیگر قوانین سئو که مهترین آنها تولید محتوای بهینه و منظم و همینطور لینکسازی صحیح هستند نیز توجه کنید.

بهینه سازی سایت های فروشگاهی

شما باید برای تکمیل چرخه اعتبارسنجی صبر کنید، حتی اگر بعضی از موارد شما در چرخه، Fixed مارک شده باشد. به همین دلیل است که سئو سایت به یکی از روش های مهم برای ارتقا سطح فروش و تبلیغات شرکت های مختلف تبدیل شده است.

بهینه سازی سایت

اما مسئله مهم اینجاست که فرایند تولید محتوا، خیلی ساده نیست و خیلی از سازمان ها در مرحله تولید محتوا به مشکل می خورند و یا قید تولید محتوا را می زنند یا این کار را به یک شرکت برون سپاری می کنند که معمولاً خروجی مطلوبی را در این روش نمی بینیم.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مشاور سئو وب سایت خود باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *