آموزش گوگل سرچ کنسول Google Search Console

در گذشته تنها چیزی که اهمیت زیادی برای رتبهبندی سایتها در گوگل نداشت سرعت بارگذاری مطالب و محتوا ها در سایتها بود اما امروز این موضوع بسیار حائز اهمیت است و میتواند به رتبه بندی بهتر سایتها در گوگل کمک کند به همین دلیل لازم است مدیران به کمک یکی از ابزار های بررسی سئو با عنوان Google PageSpeed Insights سرعت سایت خود را بررسی کرده و چنانچه با سرعت بسیار پایینی مواجه شدند در جهت افزایش آن اقدامات مفیدی انجام دهند و در این زمینه موفق واقع شوند.

تمام موتور های جستجو

اگر دارای مشکل خاصی در این مورد نیستید، بهتر است این بخش را ویرایش نکنید. با انتخاب این آیکون نحوه نمایش سایت در موبایل و تبلت را مشاهده خواهید کرد.

افزایش رتبه در گوگل

با استفاده از این بخش میتوان به راحتی مشکلات مربوط به هشدارهای گوگل در رابطه با آلوده بودن صفحات سایتتان را رفع کرد.

آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت

از همه این موارد مهمتر، اخیرا میتوان گزارش core wer vitals را نیز برای بهبود تجربه کاربر مشاهده کرد. • بررسی مطالب جدید و حذف نتایج قبلی: امکان حذف مطالب قبلی شما وجود دارد و میتوان برای نشان ندادن آنها این درخواست را داد.

گزارشهای مربوطه را ببینید و برای خارج شدن سایت خود از لیست سایتهای آلوده درخواست دهید یا آن را حذف نمایید. گوگل با کپی کاران به سختی برخورد میکند و این موضوع میتواند یکی از دلایل اصلی حذف سایت از گوگل باشد.

خوب است یکی را داشته باشید به خصوص زمانی که یک وب سایت بزرگ را با یک ساختار پیچیده اجرا میکنید و یا زمانی که از محتوای رسانه ای غنی استفاده می کنید.

پیج اتوریتی چیست

گوگل سرچ کنسول یکی از خدمات رایگان شرکت گوگل برای وب مستران و صاحبان وب سایت ها است تا از طریق استفاده از آن مدیریت بهتری بر روی وب سایت های خود داشته باشند مشاوره سئو .

سایت بررسی سئو

گوگل سرچ کنسول خدمات زیادی را در اختیار وب مستران قرار میدهد . این بخش نیز نقشه گوگلی سایتتان را نشان میدهد که در یک فایل xml قرار گرفتهاند. حتما به صورت مداوم این بخش را چک کنید تا در صورت مشکل به رفع آن بپردازید.

خدمات سئو یک فعالیت بلندمدت و همیشگی است و سئو به صورت دائمی باید روی سایت انجام شود.

در این صورت لود شدن سایتتان بدون هیچ مشکلی انجام میشود. • حل مشکلات فنی: سایت شما هر مشکل فنی که داشته باشد توسط این ابزار رفع میشود.

هدف از سئو

• حفظ و نگهداری سایت: این ابزار عالی امکاناتی برای حفظ و نگهداری سایت شما فراهم میکند. • دسترسی: میتوانید در مورد این موضوع که رباتهای گوگل به سایتتان دسترسی دارند اطمینان حاصل کنید.

برای به دست آوردن رتبه عالی در نتایج گوگل نیز استفاده از ابزار سرچ کنسول توصیه میشود. حتما به طور مکرر از سرچ کنسول جدید گوگل که روزانه آپدیت میشود استفاده کنید تا رتبه و سئوی سایت خود را بالا ببرید.

همچنین امکان درخواست برای بررسی مطالب جدید منتشر شده نیز وجود دارد. امکان اینکه از قرار گرفتن سایت خود در بخش گوگل سرچ کنسول مطمئن شوید نیز وجود دارد.

این قسمت Test live دارد و در لحظه به سنجش صفحه مورد نظر شما می پردازد و از نظر سلامت و نحوه ایندکس کردن به شما اطلاعاتی می دهد.

سئو صفحه اصلی

همچنین وادار کردن کاربر به در اختیار گذاشتن پسورد یا اطلاعات محرمانه یا برقراری تماس با اپراتور نیز به عنوان Deceptive page در نظر گرفته میشوند. در این صورت همه گزارشهای مربوط به آن در همین قسمت نمایش داده میشوند.

اسکن سئو سایت

گوگل سرچ کنسول در سال های اخیر دچار تغییرات عمده ای شد و کار کردن با آن به نسبت سال های قبل آسان تر و روان تر شد . در این مقاله با مزایا و کاربردهای آن آشنا شدید و نحوه کار و نصب سرچ کنسول را یاد گرفتید.

این سیستم مدیریت محتوا دقیقاً برای موتور جستجوی google و همینطور bing توسعه پیداکرده است. سرچ کنسول گوگل ابزاری است که استفاده از آن برای هر وبسایتی توصیه میشود.

ارزیابی سئو سایت

برای اینکه بتوانیم از خدمات گوگل سرچ کنسول استفاده کنیم ابتدا باید وارد آن شده و وب سایت خودمان را در آن ثبت کنیم .

در این صورت بدون هیچ اختلالی میتوانید در نتایج گوگل وارد شوید. پیشنهاد ما این است که پس از ثبت نام به عنوان کاربر آزاد، با خرید اعتبار به کاربر ویژه تبدیل شوید.

اگر هنوز نقشهی سایت خود را به گوگل سرچ کنسول معرفی نکردهاید الان وقت آن است! 2. در مقابل در روش ثبت سایت با استفاده از URL، شما فقط می توانید ترافیک ارگانیک بدست آمده از همان URL را با مسیرهای مختلف بعد از آن ( ترافیک ساب دایرکتوری ها) را ببینی.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *