آموزش سرچ کنسول(وبمستر تولز) گوگل [آپدیت 2021]

این مساله به این معنی است که کوئری مربوطه عبارتی است که رقابت برای کسب رتبه ی بالا از آن شدید است و صفحاتی از سایت که با این عبارت کلیدی مرتبط اند نیازمند اقدامات بیشتر سئو و در نظر گیری اقدامات افزایش ترافیک می باشند.

ابزار بررسی سئو

این صفحات محتوا ها ممکن است صفحات پرسش و پاسخ (FAQs)، نکات تکنیکی، مطالعات و مقالات مرتبط با زمینه ی فعالیت سایت یا غیره باشند. زمانی که داده های کوئری ها را دانلود کردید، آن ها را سریعاً مرور کنید و آن هایی را که بالاترین و مرتبط ترین CTR ها را ایجاد کرده اند و نیز آن هایی که پایین ترین CTR ها را تولید کرده اند را (به همراه علت کارکرد نامناسب آن ها)، بیابید.

افزایش رتبه سایت وردپرس

شما یک محتوا را برای سئو بهینه کرده اید اما چطور رتبه های جستجوی آن را دنبال می کنید ؟

با این کار یک بخش که شامل هیچ محتوایی نیست نمایش داده می شود. شاید متوجه شوید که کلمات کلیدی ناکارآمد و نا مناسبی را هدف قرار داده اید یا همانند مثالی که قبل تر زدیم، شاید نیاز به ایجاد بخش ها یا صفحات جدید در سایت باشد.

قیمت سئو و بهینه سازی

در واقع می توان با اطمینان گفت که هر وبمستر نیاز به ثبت سایت خود در google search console دارد. تنها به کمی فکر کردن و آنالیز برای تحلیل و کاربردی کردن آن ها نیاز است.

حال که می دانید چگونه باید گزارشات آنالیز ها را مطالعه کنید می توانید از این داده ها برای بهبود سئو و طرح ریزی و ارتقا استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کنید.

نکته: برای کنترل بهتر داده ها بهتر است آن ها را در قالب فایل اکسل یا google sheet دانلود مشاور سئو کنید.

بررسی سایت رقبا

مجدداً می توانید این کوئری ها را در یک فایل اکسل یا ساده دانلود کنید. در این مقاله ما بهترین ترفندهای مربوط به سئو وبلاگ را در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید مانند یک حرفه ای آنها را بهینه سازی کنید .

سئو و راه های انطباق با آن

تولید محتوا تالیفی: در این شیوه شما تیترهای مورد نظر خود را برای ما ارسال می کنید و نویسندگان ما محتوای مورد نظر شما را بر اساس تعداد کلمات مورد نظر تولید می کنند.

ما در زمینه مشاوره و آموزش سئو با همکاری متخصص های خود شما را یاری می کنیم.

این در حالی است که کنسول جست و جو، داده های کلیک را تنها بر اساس کاربرانی که در لیست نتایج جست و جو بر روی لینک سایت کلیک کرده اند نمایش می دهد.

سپس بر روی Queries کلیک کنید. روی کیفیت کار کنید. در بالای گزارش سرچ آنالیتیکس گزینه ی Pages را انتخاب کنید.

افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

البته گوگل تنها درصد کمی از این کوئری ها را در اختیار کاربران کنسول سرچ قرار می دهد. اگرچه گوگل 100 درصد کوئری های سرچ شده ی هدایت کننده ی کاربر به سایت را در اختیار استفاده کنندگان از کنسول سرچ قرار نمی دهد، اطلاعات به دست آمده از گزارشات آن می توانند بسیار مفید باشند.

مراحل سئو سایت

اما اکنون وقت ان رسیده که به سراغ موضوع اصلی برویم و بررسی کنیم که گوگل سرچ کنسول چیست؟ درواقع هدف اصلی از این بررسی ها “یافتن کوئری های ارزشمند تر” و “بررسی عملکرد سایت هنگام جست و جوی این کوئری ها توسط کاربران در موتور جست و جو ” است.

برای این کار می توانید کوئری ها را برای صفحه ی Adwords خود فیلتر کنید و سپس مطابق استراتزی های بیان شده در شماره ی یک عمل کنید.

بهترین سایت بررسی سئو

به عنوان مثال ممکن است که یک کوئری، بسیار جزئی، تخصصی و کلیدی بوده باشد و بنابراین Impressions پایین ولی CTR بالا داشته باشد.

بررسی آنلاین سئوی سایت

چنانچه شما نیز رنکینگ بالا و مناسبی در بهینه سازی سایت خود داشته باشید، دیگر نیازی به تبلیغات آنچنانی و صرف هزینه های گزاف نخواهید داشت و همچنین مجبور به پرداخت هزینه جهت نمایش سایتتان در لیست نتایج نبوده و قادر خواهید بود ترافیک سایت خود را بی هیچ هزینه ای بالا ببرید.

یا ممکن است به عنوان مثال کوئری بسیار کلی و عمومی باشد و بنابراین به طور کلی Impressions بسیار بالا ولی CTR پایین داشته باشد.

بهینه سازی سایت Seo

اکنون داده های کوئری ها برای صفحاتی مشخص فیلتر می شوند. به عنوان مثال، می توانید از اطلاعات کوئری های سرچ شده مشخص کنید که فقدان صفحات کدام نوع محتوا ها در سایت تان به چشم می خورد.

ویژگی ای که کنسول جست و جو را جذاب تر می کند این است که به کاربر اجازه می دهد که کوئری های سرچ شده ای که توسط کاربران برای ورود به سایت استفاده شده اند را بیابد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *