چگونه طراح UI و UX شویم؟

پس از آغاز فروش استامینوفن، امروزه تایلنول برند شماره یک در دستهی مسکنهاست. آنها مواد استفادهشده در چیپسهای سیبزمینی را بیان کردند که همین امر موجب توقف فروش پرینگلز و کاهش ۸ درصدی سهمش در بازار شد. واقعاً روسی است» و بر روی برچسب بطری نوشتهشده: «ساخت لنینگراد، روسیه»؛ و اینگونه فروش استولیکنایا اوج گرفت. هنگام استفاده از رنگ در هنگام بازسازی برند، مطمئن شوید که آن رنگ روی انواع مواد بهکاررفته برای چاپ برند، یکسان دیده شود. گاهی هم مشتری طرح و جلوه دلخواه خود را روی تکه کاغذی رسم می کند و از شما میخواهد آن را اجرا کنید. تا به اینجای کار شما با بخش مهمی از عناصر تشکیلدهندهی صفحات وب آشنا شدهاید و میتوانید با استفاده از دانش خود صفحات نسبتا خوبی طراحی کنید یا صفحات وبلاگتان را به دلخواه خود ویرایش و شخصیسازی کنید، اما اگر میخواهید امکانات بیشتری مانند انیمیشنهای مختلف، تاریخ و ساعت، اسلایدر و…

طراحی شعار تبلیغاتی

در گوشهی کوچکی از ذهن، محوطهی جریمهای قرار دارد که در آن مربع «بازنده» علامت خورده است و همینکه یکبار محصولی به این بخش فرستاده شود بایستی به سر جای اول بازگشت و از نو شروع کرد؛ با یک کالای جدید و یک بازی جدید. واقعیت این است که طعم یا ذائقه در ذهن وجود دارد، به عبارتی تفاوت در کام نیست، در مغز است. امروزه برای واردکردن طرح یا محصولی تازه به ذهن، فضاهای خالی بسیار کمی باقیمانده است به همین دلیل ابتدا باید باور پیشین را از ذهن خارج کرد و جایگاهی که رقبا در ذهن اشغال کردهاند را تغییر داد و درواقع فضایی خالی ایجاد نمود. رویال دالتون با این آگهی، ۶ درصد افزایش سهم بازار به دست آورد زیرا آنها دریافته بودند که تنها بیان اینکه محصولشان چینی مرغوب انگلیسی است، کافی نیست و برند رقیب (لناکس) نخستین برند در ذهن است. حرکات و سکناتش نیز به کرّات دستاویز طنز و تمسخر هواداران رقیب دیرینه میشد. جهت مؤثر واقعشدن شیوهی تغییر جایگاه، دربارهی محصول خودتان صحبت نکنید، دربارهی محصول رقیب صحبت کنید.

محتوای کاتالوگ

سیبزمینی پرینگلز با بوق و کرنای ۱۵ میلیون دلاری پراکتر اند گمبل وارد بازار شد و بهسرعت ۱۸ درصد بازار را از آن خود کرد، اما برندهای قدیمی همچون بوردنز وایز (Bordens Wise) بیکار نمانده و از شیوهی تاریخی بازسازی جایگاه استفاده کردند. در حال حاضر برای حدود یک میلیون مشترک که شماره همراه آنها موجود است، بهصورت موازی هم قبض کاغذی و هم قبض به صورت پیامک ارسال میشود. هر چه این عدد بالاتر باشد نشان از اسپمی بودن وبسایت داشته و لینک بیلدینگ از آن خطر افزایش نمره spam score سایت شما را نیز به همراه خواهد داشت. این شرکت قرار است به یک کمپین بازاریابی به همراه پلت فرم های متنوع تبدیل مشاور سئو شود. با استفاده از این اطلاعات می توانید کمپین های تبلیغاتی خود را بهینه سازی کنید و بهترین استراتژی سئو را برای وب سایت خود اتخاذ کنید. در ادامه از آنها درخواست کنید که لینک پست خود را در صفحه دانشگاهی خود قرار داده یا از استادان و همکلاسی های خود بخواهند که آن را در سایت خود قرار دهد. یکی از روشهای لینک سازی، ساخت پروفایل بک لینک است. در این صورت پنجرهای مشابه تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که با استفاده از یکی از روشهای موجود میتوانید هویت سایت خود را تایید کنید.

این ابزار برای ده هزار کلیک اول رایگان است و حتی برای شروع نیز نیاز به ثبتنام ندارد. با مطالعه چند خط ابتدایی محتوا است که مخاطب تصمیم میگیرد به سراغ ادامه متن برود و یا از ادامه آن منصرف شود. در سالهای اخیر، بیرانوند داستان سالهای سخت نوجوانی و تلاشهایش برای رسیدن به جایگاه کنونی را بارها روایت کرده بود؛ مثلاً در برنامه «ماه عسل» احسان علیخانی و در چند مصاحبه با خبرگزاریهای داخلی. زیرا این حرکت باعث شروع یک داستان بسیار قدرتمند در مورد نحوه ی استخراج فرهنگ داخلی Uber توسط خسروشاهی می شود. پراکتر اند گمبل در برنامهای برای دهانشویه اسکوپ (Scope) از دو کلمه جهت بازسازی جایگاه لیسترین استفاده نمود: «نفس جادویی» و این دو کلمه جهت مختل کردن شعار بسیار موفق لیسترین که میگفت: «دو بار در روز، طعمی که از آن متنفرید» کافی بود؛ اما اسکوپ بر اساس تئوری که داشت به دلیل انتخاب نام نادرستش نتوانست برندهی بازار باشد و شانهبهشانهی لیسترین حرکت میکند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *