هفت قدم تا تبدیل شدن به یک طراح UI/UX – جامعه طراحان UI/UX

محتوایی که تولید میکنید باید بر اساس اصول سئو باشد. سود پایینتر اپراتورها باید هزینههای خود را تأمین کنند. در این حالت سراغ یک سایت خبری پراعتبار مثل خبرگزاری ایسنا رفته و با پرداخت هزینه، از آنها میخواهم مقاله مورد نظر من را بین مقالات خودشان منتشر کنند. گوگل کتابی دارد که از معیارهای رتبهبندی برای ارزیابانش حرف زده و گفته که به چه ویژگیهایی برای ارزیابی یک سایت دقت کنند. پس برای جلوگیری از اشتباهات رایج در سئو باید صفحات برتر سایت را پیدا کنید و سپس پیوندهایی را به آنها بدهید. این موضوع باعث میشود رپورتاژ ما توسط بازدیدکنندگان سایت آنها هم مشاهده شده و تعدادی مخاطب و حتی مشتری از این طریق جذب کنیم. از نظر گوگل، اگر شما بابت دریافت لینک از وبسایتهای دیگر هزینهای پرداخت کنید، در حال انجام سئو کلاه سیاه هستید. مثلاً به جای اینکه ناگهان هزار لینک از فلان سایت بخرم (این یک تکنیک کلاه سیاه است) هر از گاهی تعداد کمی لینک در وب سایتهای مختلف میخرم و به مرور فرآیند لینک بیلدینگ سایتم را جلو میبرم! این یکی از آن تکنیکهایی است که فقط در دورههای آموزشی غیر رایگان از آن صحبت میشود: در بالاتر گفتیم که گوگل روی فرآیند لینک بیلدینگ حساسیت زیادی دارد.

استفاده از Google Analytics

نکته جالب تر این که ۸۰٪ از این بازدید کنندگان به آن وب سایت برنخواهند گشت. برای استفاده از آن تمامی نکات ذکر شده را رعایت کنید. با این حال باید توجه داشته باشید که تگ توضیحات متا تضمین کننده آن نیست که توضیحات شما حتماً توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار بگیرد. به هرچیزی که مربوط به ظاهر وب سایت شما میشود گفته میشود مثلا اینکه جای یک دکمه کجا باشد بهتر است و یا فرم ها به چه صورتی باید طراحی شوند تا کاربر از پر کردن آن خسته نشود، زیرا وجود فیلد های متعدد ، دریافت اطلاعات بی ربط از کاربر و فاصله کم میان فیلد ها باعث میشود که کاربر تکمیل فرم را نیمه کاره رها کند . به هر حال بنده از برنامه و اولویتهای کاری تیم جدید همشهری اطلاعی ندارم. سایتهایی که اقدام به فروش رپورتاژ میکنند قدرت زیادی داشته و گرفتن لینک از آنها تأثیر خیلی بالایی روی سئو سایتمان دارد. کلا گوگل به وبسایتهایی که دائما محتوای خودشان را بروزرسانی میکنند علاقه خاصی نشان مشاور سئو میدهد. چون تعداد زیادی سایت در سطح وب هستند که مطالب خودشان را به صورت کاملا کپی شده از این سایتهای بزرگ دریافت میکنند.

چگونه صفحه اول گوگل باشیم

از این رو نیاز به بازسازی برند یا ریبرندینگ rebranding به وجود می آید. این عامل به طور مستقیم در سئو و دید گوگل تاثیر نمی گذارد بلکه به صورت غیرمستقیم با کاهش رضایت کاربری موجب افت یا ارتقای سایت در موتورهای جستجو می شود. میتوانید از این طریق وارد حوزه تجربه کاربری (UX) شوید و جایگاه خود را در تیم تحقیقات مشتری سازمانها تثبیت کنید. البته اگر قرار است این متنها باعث کاهش تجربه کاربری شوند، بهتر است بیخیالش شوید. البته تولید محتوای باکیفیت و ترغیب مخاطب به ارسال کامنت، در اصل یک تکنیک کلاه سفید سئو است. اما خب با توجه به اهمیت بالای لینک بیلدینگ و البته حساسیتی که گوگل نسبت به آن دارد، باید یک سری نکات مهم را هم در مورد آن به شما توضیح بدهم. چرا یک شاخص مهم محسوب میشود؟ سایت های خبری قدمتی دیرینه دارند و تا چند سال پیش هم جزو پرمخاطب ترین وب سایت ها محسوب می شدند. مردم برندهایی با ثبات را می پسندند و بی ثباتی ای که تغییر نام ایجاد می کند ممکن است به تجربه ای که از غذا و صرف آن دارند لطمه بزند. لیست سیاه همان لیستی است که موتورهای جستجو و یا کاربران خاصی آن را تدوین کرده اند تا از به نمایش درآمدن spammer ها در نتیجه جستجو جلوگیری نمایند.

اگر محتوای رپورتاژ کیفیت خوبی داشته باشد، احتمال اینکه روی کلمه کلیدی مورد نظرش سئو شده و به صفحات اول گوگل برسد هم زیاد است. حتی اگر اپلیکیشن بسیار مفیدی داشته باشید، در صورتی که زشت یا با استفاده دشوار باشد، به سادگی در میان هزاران ایده دیگر گم میشود. اما در تکنیک ساخت لینک چند گرهای ما سعی میکنیم علاوه بر کاهش ریسک، اعتبار بسیار بیشتری به سایتمان منتقل کنیم. ما به شما ثابت میکنیم که ساخت سایت بر خلاف تصور بسیاری از افراد، بسیار ساده، کم هزینه و پیش پا افتاده (در حد راه اندازی یک پیج اینستاگرام) است. در این حالت به دلیل تغییر عمده در کدهای برنامه نویسی وب سایت، گوگل تصور میکند در حال آپدیت محتواهایتان هستید و اعتبارتان را زیاد میکند. توسعه: در این مرحله راه حل ها و مفاهیم ساخته میشود، به صورت نمونه اولیه در می آیند و تست می شوند و خطاها گرفته می شود و این چرخه ادامه پیدا میکند. روش کار به این صورت است که ما برای وبسایتمان تعدادی لینک در سایتهای با اعتبار ساخته یا میخریم. با این بررسی میتوانید سایتهایی که به رقبای شما به صورت roundup لینک دادهاند را پیدا و آنها را به لیست خود اضافه نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *