مسترکلاس سئو – دوره کاربردی آموزش سئو – مدیر سبز

هیچ کس آینده سئو را نمیداند اما کاملاٌ مشخص است که گوگل هر روز در رتبهبندی سختگیرتر و ریزبینتر میشود؛ بنابراین نیاز داریم که قبل از اینکه گوگل به حسابمان برسد، خودمان خودمان را زیر ذرهبین قرار دهیم و سئوی خود را زیر نظر داشته باشیم تا بهانه دست گوگل عزیز نداده باشیم.

هدف از سئو

بخشی از سئو فنی سایت هستند. در ضمن این اطلاعات در زمانی که در گوگل کلمهای را جستجو کنید، پایین هر وب سایت هم شما نمایش داده میشود. برای ثبت تغییرات صفحات سایت و ایندکس شدن آنها در نتایج جستجوی گوگل، طبیعتا باید ربات گوگل دسترسی درستی به سایت شما داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که فایل robots.txt به شکل درستی پیکربندی شده باشد. برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی باید اطمینان حاصل کنید که سرویس ارائه دهنده میزبانی وب شما می تواند در هنگام ورود ترافیک بالا، آنها را مدیریت نماید.

بعد از رفع آن نیز می توان با استفاده از اعتبارسنجی آن در خصوص رفع این ارورها اطمینان حاصل کنید. در هنگام بروز چنین اتفاقی در وب سایت خود باید از ابزار URL inspection استفاد کنید تا متوجه شوید که ربات های گوگل می توانند وب سایتتان را crawl کنند یا نه.

بررسی رقبا سئو

در این حالت سرورتان به جای نمایش failed connection باید ارور ۴۰۴ (not found) یا ارور ۵۰۰ (server error) را نشان دهد. در این حالت ربات گوگل نمی تواند فایل robots.txt را بازیابی کند و این امر منجر به ایندکس نشدن سایت می شود.

بسیاری از سایت ها ممکن است با حجم بسیار بالایی از ارورهای URL رو به رو شوند و همین امر باعث نگرانی آنها شود.

این حجم از ترافیک اینترنت باعث شکل گیری یک رقابت سرسام آور میان شرکت های مختلف برای قرار گرفتن در صفحه اول جست و جوی گوگل شده است.

فرقی نمیکند قرار است از کدام وب سایت بک لینک بخرید، اما نکته مهم این است که قبل از خرید بک لینک، حتما این مطالب ادامه مقاله را بخوانید.

بهتر است از کلمات کلیدی جایگزین برای این کار استفاده کرد، همان کلماتی که نزدیک به کلمات کلیدی سایت هستند. در غیر این صورت علت ایندکس شدن سایت خطای سرور است.

ابزار بررسی سئو

در این صورت تلاش کنید با مشاهده صفحات ایندکس شده خود، علت این موضوع را تشخیص دهید.

اگر گوگل سرچ کنسول توانست بدون هیچ مشکلی صفحه اصلی وب سایت را پیدا کند، می توانید اطمینان پیدا کنید که گوگل امکان دسترسی به سایتتان را دارد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تنها زمانی استفاده از فایل robots.txt ضرورت پیدا می کند که قصد داشته باشید دسترسی گوگل به برخی از صفحات خود را محدود کنید.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مشاوره سئو ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *