تفاوت SEM و SEO چیست؟

اگر تاکنون اسم طراحی رابط کاربری را شنیده باشید، احتمالاً با کلمه «طراحی واکنشگرای وب» نیز آشنا هستید و شاید برای شما نیز این پرسش مطرح باشد که طراحی واکنشگرای UI چیست ؟ User Experience (تجربهٔ کاربری) بیشتر اوقات همراه با کلمهٔ طراحی میآید و عموماً کسانی که در این حوزهٔ فعالیت میکنند به طراحان تجربه کاربری مشهورند اما در عین حال بسیاری از ایشان خود را به عنوان معمار یوایکس، مهندس و یا استراتژیست یوایکس معرفی میکنند و بخشی از این موضوع به این دلیل است تا خود را از طراحان رابط کاربری متمایز سازند و بخشی دیگر از آن مربوط به گسترش اهمیت یوایکس در فرایند طراحی محصول است. Content Strategy: استراتژی محتوا هم مشخص میسازد محتوا (از هر نوعاش و از محتوای متنی گرفته تا ویدیو، پادکست، اینفوگرافی و غیره) از طریق چه بستری و به چه شکلی و در چه زمانی در دسترس کاربران هدف قرار گیرد. بنابراین هرچی در این حوزه میبینیم با فناوری اطلاعات و محصولات دیجیتالی گره خوردهاست اگر به دههی ۱۹۷۰ میلادی برگردیم برای به انجام رساندن یک کار ساده٬ کاربران باید از طریق زبانهای برنامهنویسی با کامپیوتر ارتباط برقرار میکردند و به خطوط بسیاری از کد نیاز بود. در آپریل سال 2012 گوگل در ادامه معرفی الگوریتم های خود از الگوریتم پنگوئن رونمایی کرد.

هزینه دوره سئو

یادگیری دیجیتال مارکتینگ و تکنیک های فروش محصولات در فضای دیجیتال خوب است اما برای اینکه این روند بازاریابی و فروش شما ادامه دار باشد، باید بتوانید بتوانید افراد را به درستی با کسب و کار خود درگیر کنید. قبل از اینکه کاملا درگیر شوید، میخواهم بدانید که آیا میزان پرش وبسایت شما، که به نظر شما بالاست آیا در حوزه کسب و کار آنلاین شما معمولی است یا اینکه نه واقعا شرایط مشاور سئوبد است؟ یک طراح رابط کاربری به اینکه المانهای مختلف کجا صفحه قرار می گیرند؟ چگونه یک تجربهٔ کاربری خوب رقم بزنیم؟ به نظر شما تفاوتهای میان طراحی رابط کاربری و طراحی تجربهٔ کاربری چیست؟ مفهومی که امروزه به عنوان رابط کاربری میشناسیم بین سالهای ۱۹۶۸-۱۹۴۵ میلادی در مواجهه با کامپیوترها شکل گرفت. این شش مورد در کنار یکدیگر منجر به این خواهند شد که بتوانیم ادعا کنیم توانستهایم با موفقیت دست به طراحی یک تجربهٔ کاربری ایدهآل زدهایم که البته در عمل با چالشهای فراوانی همراه بوده و اصلاً کار سادهای نیست! اما چون در بیشتر شرکتها یک نفر را استخدام میکنند تا هر دو کار را انجام دهد بنابراین طراح رابط کاربری نیاز دارد که بتواند از ابزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ و… در واقع کاربران نوار ابزار الکسا، در جمع آوری اطلاعات با ارزش وب ، نحوه استفاده از آن، اهمیت صفحات و سایتهای بازدید شده و …

با توجه به تمام مواردی که در مورد طراحی رابط کاربری و نکاتی در مورد تجربه کاربری گفته شد، اکنون شما تفاوت بین این دو را از هم تمییز میدهید و میتوانید بهترین برنامه سفر را برای کاربران سایت خود بچینید. بطور مثال اگر بخش مقالات تکنولوژی از مقالات بازی و سرگرمی برای شما مهمتر است میتوانید این تفاوت را بوسیله نقشه سایت به وبمستر خود معرفی کنید. اگر دانش و تجربهی کافی در طراحی UI دارید و مایل هستید در زومیت مشغول به کار شوید، رزومهی خود را برای ما ارسال کنید. طراحی رابط کاربری در واقع تکنیکی است که مسئول نحوهی قرار دادن محصول و طراحی صفحهای که کاربر برروی آن کار میکند است. Usability: کاربردپذیری هم به میزان سهولت استفاده از وبسایت یا اپلیکیشن موبایل مد نظر اشاره دارد و معیاری است که یک محصول میتواند توسط گروهی از کاربران خاصی برای رسیدن به هدف مخاصی مورد استفاده قرار گرفته و در حین استفاده، ضمن داشتن اثربخشی و کاررایی، رضایت ایشان را هم تأمین کند. شما می توانید درخواست هایی از کاربر را که مستقیماً توسط گوگل آنالیتیکس ثبت نمی شوند، از طریق گوگل تگ منیجر به آن ارسال کنید و تعیین کنید که آن عملکرد تعاملی است یا غیر تعاملی.

ربات افزایش سئو

حال فرض را براین میگذاریم که شما یک فرد مبتدی در حوزهی وب هستید و قرار است در آینده ای نزدیک خود وبمسترهای حرفهای شوید. مثلا فرض کنید دارای سایتی هستید که ابزاری را برای بهبود سئوی سایت ارائه میدهد و در عین حال مطلبی هم در یک وبلاگ با موضوع «سئو چیست؟ چرا که موتورهای جستجو برای هر سایتی که بودجه خزش محدود در نظر میگرند. موفق به تغییر هدر نشدم و در قسمت اضافه کردن فونت هم با مشکلاتی مواجه شدم که فونت مورد نظر تو هر سیستمی قابل مشاهده نیست. را در نظر نگیرد٬ قطعاْ با شکست مواجه خواهدشد. ممکن است ایدهای که در سر دارید را خیلی سریع تبدیل به کد کنید اما توجه داشته باشید که بدون انجام این مراحل، چیزی که شما ایجاد کردهاید یک رابط کاربری است نه ترکیبی از رابط کاربری و تجربهٔ کاربری! UI یک محصول بخشی از (زیرمجموعهی) UX محصول میباشد و UI باید در راستای UX محصول قرارگیرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *