تفاوت طراحی UI و UX در طراحی سایت چیست؟

برای یک استارتاپ یا کسب و کار کوچک، اهمیت طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری بیشتر است؛ چون اولین برداشت معمولاً زیاد طول میکشد و استفاده از طراحی UI و UX میتواند به رسمیت شناخته شدن یک برند کمک زیادی بکند. خوب این کار شما تماما باعث ایجاد بانس ریت در سایت ها می شود زیرا شما هیچ کاری در سایت نکردید فقط قیمت کالا یا رنگ ها را دیده اید و آمده اید بیرون از سایت. در بخش زیر ۷ افزونه برای ساخت سایت مپ وردپرس معرفی می کنیم و در مورد هر کدام توضیحاتی رو ارائه میدهیم. خب باید بدونید که مثل دیگر تخصص ها، نمیشه همه مراحل یک حرفه رو در چند کلمه بیان کرد! در این بخش بررسی میکنیم که آشنایی با هرم کیفیت ارتباط کاربر با محصول چطور به طراحان در جذب مخاطبان کمک خواهد کرد. به راحتی میشه درک کرد که یک گروه از 36 دایره در سمت چپ و سه گروه 12 تایی در سمت راست داریم. به عنوان مثال، UI تلفن همراه به سمت ایجاد رابط های تعاملی و در دسترس برای دستگاه های تلفن همراه،لپ تاب و تبلت و تلفن های هوشمند. وقتی صحبت از یک برنامه کاربردی تلفن همراه یا رضایت کاربر از وبسایت میشود ذهنها به سمت رابط کاربری برنامهها (UI) و طراحی تجربه کاربری (UX) میرود.

رپورتاژ بهتر است یا بک لینک

طراحی تعاملی به معنای ایجاد طرحی مفهومی است که در آن کاربران با محصول یا برنامه تعامل دارند. اما شما باید به این نکته توجه داشته باشید حتی اگر محصول شما عملکرد خوبی هم داشته باشد اما باز کافی نیست و لازم است که کاربر هم آن را دوست داشته باشد و هنگام استفاده از محصول/خدمات شما لذت ببرد. تجربه کاربر (UX) فرآیند بهبود تجربه کلی کاربران برای داشتن حداکثر رضایت هنگام تعامل با برنامه کاربردی یا وب سایت به منظور دستیابی به اهدافشان است. طراحی ux در واقع فرآیندی است که موجب میشود کاربر بهترین تجربه ممکن را هنگام استفاده از محصول یا خدمات به دست آورد و جتی آن را به دوستان و افراد دیگر نیز توصیه کند که به سراغ این محصول و یا کسب و کار شما بیایند. مخاطبان و کاربران سایت یا رسانه مورد نظر تصور میکنند پست انتشار یافته در واقع تلاشی سازمان یافته در جهت تقویت جنبههای ذهنی، محصولات یا خدمات در نظر آنها است.

Bootstrap 4 چیست

چرا که در این حوزه اطلاعات به گونهای معماری میشوند که به راحتی در دسترس کاربران قرار بگیرند؛ در واقع قابلیت استفاده باعث میشود که محصول به اندازه کافی برای کاربران ساده و قابل فهم باشد به طوری که یک فرد معمولی بتواند به راحتی از آن استفاده کند. اگر شما یک انیمیشن یا افکت متحرکِ جذاب در یک وبسایت دیدید که باعث تعجب شما شد، طراحی آن کار یک طراح موشن است. برای این کار باید هر اینفوگرافیکی که استفاده میکنید خاص بوده و داستان خوبی پشت آن خوابیده باشد. در پشت صحنه یک سایت، از کد HTML برای ایجاد تگ عنوان یا Header tag استفاده میشود که برای عنوان اصلی، از تگ H1 بهره میبرند. گوگل اهمیت بالایی برای تجربه کاربری خوب بازدیدکنندگان در سایت شما قائل است، از اینرو استفاده از تگ های HTML بر سئو صفحه شما تاثیرگذار است. آنها مسئول طراحی هر صفحه با ابزارها و صورتی هستند که بتواند مسیری که طراح UX طراحی نموده را پیاده سازی و جایگذاری نماید.

به عنوان مثال زمانی که یک طراح UI میخواهد یک داشبورد سیستم آمارگیری را پیاده سازی کند، ممکن است تصمیم بگیرد که مهمترین موضوع صفحه را در بالای صفحه قرار دهد، و یا آن را در نوار کناری صفحه و یا با طراحی یک دکمه آن را به گونه ای که به تجربه مشاهده ای کاربر و کلیت طرح کمک نماید نمایش بدهد. محتوایی که در اختیار شما قرار گرفته دقیقا همان چیزی بوده که انتظار داشته اید، اما این محتوا شما را برای بازدید از بخش های دیگر سایت، نظر دادن یا خرید از فروشگاه وبسایت متقاعد نکرده است و پرش (Bounce) از صفحه انجام شده است. افرادی که کار UI انجام میدهد تصمیم گیرنده این هستند که چه المانی (دکمه، تصاویر و هر یک از عناصر بصری دیگر) در کدام قسمت از صفحه و در چه نوع طرحی قرار بگیرند تا برای مخاطب زیبا به نظر برسد و نظر او را جلب کند. طراحی بصری یک اپلیکیشن یا وبسایت مانند برندسازی یک شرکت است و تا حد زیادی با برند تجاری شما در ارتباط است. شرکت هواپیمایی ماهان در راستای اهداف توسعهی خود در بخش سامانه های اختصاصی نیازمند همکاری با یک طراح خوشفکر UI است. کارشناسان این حوزه نیز معتقدند که هر سازمان و کسب و کاری چه کوچک و چه بزرگ به حداقل یک نفر طراح UX و UI در شرکت خود نیاز دارد که مسئولیت طراحی محصولات و جذابتر کردن آنها را برای کاربران و مصرف کنندگان بر عهده بگیرد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مشاوره سئو وب سایت خود باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *