تعریف سئو چیست و چرا سئو سایت مهم است ؟

به عنوان مثال سایت دیجی کالا را در نظر بگیرید ، دیجی کالا سایت معروف و پر بازدیدی است همچنین دارای سئو قوی میباشد . البته در نظر داشته باشید که این ابزار قدرتمند نیست اما به خاطر رایگان بودن آن خالی از لطف نیست. چرا که میخواهد رقابت همیشه سالم و طبیعی باشد و کسانی که مستحق جایگاههای بهتر هستند، به آن برسند. یعنی اگه مرورگری از آی فریم پشتیبانی نکرد و آن را نمایش نداد، یک متن بجای آن نمایش داده شود که بگوید اینجا چه چیزی بوده است. چرا که اکثر کاربران زمانی که یکبار PDF را دانلود کردند، مجددا آن را دانلود نمیکنند. دلیل دوم هم که واقعاً مهم است، دائمی بودن بک لینک رپورتاژ است (حداقل در اکثر سایتها). بک لینک یک موضوع رقابتی است و بک لینک گرفتن از هرسایتی نکته مثبت نیست بک لینک گرفتن از سایتهای ارزشمند همواره سخت تر است و تاثیر بیشتری دارد در واقع از نظر گوگل تعداد بک لینک ها مهم نیست بلکه بر اساس کیفیت بک لینک ها شما نتیجه دریافت می کنید .بک لینک مفید می تواند باعث افزایش رتبه شما در سایت شود و بک لینک غیر مفید باعث افت رتبه سایت شما می شود .

لینک ایوند در اینستاگرام

اما مگر این دائمی بودن چقدر مهم است؟ آنها به دلیل آسان بودن در مشاهده، درک و اشتراک گذاری در افزایش ترافیک سایت شما بسیار موثر هستند. هنگامی که دقیقاً مشاهده کردید که چه چیزی باعث می شود رقبای شما بک لینک های بیشتر داشته باشند، می توانید جنبه های رویکرد آنها را بازسازی نموده و شروع به کار کنید. همچنین مت کاتز در پاسخ به دیگر مسئولین گوگل اعلام می کند : “ما قول نمیدهیم که این یک فاکتور نیست ، اما اگر هم باشد، خیلی ناچیز است. ما از این فاکتور همراه عوامل دیگر استفاده میکنیم تا بررسی کنیم و ببینیم چه رخ خواهد داد” . زمانی که گوگل متوجه این موضوع شد، بی درنگ وبسایت Interflora را به همراه تمام وب سایت هایی که رپورتاژ آگهی آنها را منتشر کرده بودند، جریمه کرد و از آنها خواست برای از بین رفتن این جریمه، رپورتاژهای منتشر شده را پاک کنند. محبوبیت رپورتاژ آگهی روز به روز بیشتر شد! سئو معنایی یعنی زمانی که شما گزینه خرید ساندویچ را جستجو میکنید گوگل متوجه گرسنگی شما میشود، این موضوع باعث شد تا تولید کنندگان محتوا نیز محتوای خود را تغییر دهند و به جای استفاده زیاد از کلمات کلیدی در متن یا اصلاحا همان کیوورد استافینگ از کلمات مفهومی و مرتبط با کلمه هدفشون استفاده کنند.

خرید بک لینک به این شکل انجام می میگیرد که شما یک یا چند کلمه کلیدی اصلی را از سایت خود را انتخاب می کنید و از سایت دیگری می خواهید که در مطالب خود از این کلمه کلیدی استفاده کند و لینک مورد نظر شما را در آن قرار دهد. بعد از آن فقط یک ماه زمان میبرد تا گوگل لیست بک لینکهایی را که به وبسایت شما وجود دارد تهیهکرده و آنها را فهرستبندی کند.اما بعد از این در عرض سه ماه شما شاهد عملکرد مثبت بک لینکها خواهید بود. راهبردهای زیادی برای ایجاد لینک های موثر وجود دارد. در خصوص مورد دوم که فرمودید با مشکل قالب پرونده STYL.CSSراکم دارد مواجه میشید باید اول از همه بررسی کنید که این فایل بین فایل های درون بسته قالب وجود داره یا نه؟ ما قطعاً باید نظر خود گوگل را نیز در این زمینه جویا شویم و ببینیم که آیا خود گوگل هم با بک لینک های درون رپورتاژ آگهی موافق هست یا نه. آیا همچنان نظر او قابل اعتماد است؟

آموزش کامل Google Analytics

قرارداد های سئو، قابل اطمینان نیسنتند! در این روش سئو، روشهای شما کاملاً تمیز هستند و هر لینکی که ساخته میشود، کاملاً طبیعی است. پاسخ فکر میکنم کاملاً مشخص باشد. شرکت گوگل کاملاً با بک لینک هایی که در ازای پول (یا هر چیز سودآور دیگری) به دست میآیند، مخالف است. گوگل وبمستر تولز یا کنسول جستجوی گوگل یکی از مهمترین ابزارهای گوگل است. این در واقع هشدار گوگل به تمام وب مستر های دیگر بود. در واقع اگر روزی رپورتاژهای شما توسط گوگل جریمه شدند، میتوانید با پاک کردن آنها، این جریمه را از بین ببرید. کم کم این موضوع کمی باعث نگرانی گوگل شده بود. هشداری که کمی نشان از ناتوانی گوگل هم دارد. دقیقاً به همین دلیل بود که تلاش کرد با جریمه کردن یکی از سایت هایی که از رپورتاژ خبری استفاده میکرد، کمی صاحبان وب سایت ها را از نتیجۀ خرید رپورتاژ آگهی بترساند. او اعلام کرد که در غیر اینصورت رپورتاژ آگهی ارائه شده با خرید بک لینک هیچ تفاوتی ندارد و در صورت شناسایی، سایت مذکور جریمه خواهد شد. اما اگر این حرف درست است، پس چرا این همه آدم با خرید بک لینکهای پولی و رپورتاژهای خبری میتوانند رتبه سایت خود را در گوگل جابجا کنند؟ پاسخ مشخص است: گوگل در اغلب موارد، راهی برای تشخیص یک بک لینک مصنوعی از طبیعی ندارد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مشاوره سئو لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *