آموزش گام به گام سرچ کنسول گوگل یا وبمستر تولز (بخش اول)

یکی دیگر از بحثهای رایج در تحلیل سئو سایتها، طبقهبندی راهکارهای سئو و بهینه سازی وب سایت است. سئو یک رشته بازاریابی دیجیتال است که در سالهای اخیر به سرعت رشد کرده و در تمامی تجارتها و برندها نفوذ کردهاست.

ابزار بررسی سئو

تمامی دادههای موجود را جمعآوری کرده و کلمات کلیدی خود را بر اساس اولویت دستهبندی کنید. عملکرد اصلی آن دادن یک نقشه از آدرسهای مختلف وبسایت شما شامل تمامی صفحات ، مطالب ، آرشیو و …

قیمت سئو و بهینه سازی

مثلاً اگر در شناخت یا دستهبندی صحیح مخاطبان و هدفگیری آنها عملکرد خوبی نداشته باشید، آنگاه هر قدر هم که محتوایتان باکیفیت باشد، به آنچه مدنظر دارید نخواهید رسید. اگر وضعیت بد باشد، سرور مورد نظر در دسترس نیست یا ICMP برای این نقطه غیرفعال است.

بهترین نقطه شروع کلماتی هستند که برایشان رتبه خوبی را به دست آوردهاید زیرا این کلمات کلیدی نقاط قوت شما هستند.

سئو رایگان وردپرس

از جمله عواقب آن می توان به محو شدن از نتایج جستجو، از دست دادن ترافیک و درامد سایت اشاره کرد. شما میتوانید با دانلود و نصب این افزونه روی مرورگر کروم خودتان، اطلاعاتی را در مورد هر سایتی که در سطح وب میبینید به دست بیاورید.

بررسی سئ. سایت

یکی از مهمترین فعالیتهای بهینه سازی و سئو در هر وبسایتی، تحلیل و بررسی سئو سایت رقبا است. با این ابزار می توانید به راحتی Whois دامنه خود را در بیش از 1000 پسوند تعریف شده در سراسر اینترنت بررسی نموده و اطلاعات کامل دامنه وارد شده را دریافت و بررسی نمایید و در صورت تمایل در سایت ثبت نام نموده و یک پایشگر برای این ابزار ایجاد نمایید.

شرکت های سئو

در منوی کناری گوگل سرچ کنسول، بخشی به نام Sitemaps قرار دارد که آمار دقیق سایتمپ وبسایت شما را در اختیارتان قرار خواهد داد. جهت بررسی مداوم و دریافت هشدار در زمان قطعی در سایت ثبت نام نمایید.

بررسی سئوی سایت

مثلا می توانید تعداد بک لینک های سایت موردنظر را (تعداد لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت موردنظر داده شده) بررسی کنید.

با استفاده این از این ابزار می توانید از وضعیت بلاک بودن دامنه و یا IP سرور ویا وبسایت های خود مطلع شوید. شرکتی که خود را ملزم به رعایت مقررات می داند به عنوان شرکتی قابل اعتماد برای فعالیت بازاریابان شناخته می شود.

مدیران سرور هم چند مدتی است که در حوزه سئو سایت و خدمات مرتبط به آن فعالیت میکند.

صفحه ساز سئو

گوگل رسما اعلام کرده است که از کلمهکلیدی متا برای تشخیص موضوع محتوا استفاده نمیکند. برای اینکه سئوی سایت خود را ارتقا دهید و رنک خود را در گوگل بالا ببرید، می توانید از ابزارهای رایگان موجود استفاده کنید.

بررسی سو سایت

آیا می دانید رقبای شما در چه زمینه هایی خوب عمل می کنند یا از چه کلید واژه هایی استفاده می کنند یا چه سایت هایی به سایت آنها لینک می دهد؟

اگر وضعیت خوب است، سایت یا سخت افزار، آنلاین و در دسترس است. آپتایم بودن وبسایت به مدت زمان در دسترس بودن وبسایت برای کاربران گفته میشود. وبسایتهایی که در sandbox قرار دارند، برای جستجوهای عادی به نمایش در نخواهند آمد.این بدین معنی است که بودن در sandbox بدترین چیزی است که ممکن برای سایت شما رخ دهد .

تست سئوی سایت

اگر برخی از موقعیت ها گزارش بد بودن وضعیت را برگردانند، ممکن است سایت در برخی کشورها ممنوع شده باشد یا بعضی از مکان ها ممکن است به طور تصادفی به لیست سیاه اضافه شده باشند تا از برخی از حملات DDOS اجتناب شود.

پکیج سئو سایت

یکی از این ابزارهای رایگان فوق العاده، SEMrush است. جدا از منابع سنتی تحقیق مثل موتورهای جستجو و ابزارهای وبمستران (مانند گوگل وبمستر تولز، گوگل آنالیتیکس یا Keyword Planner)، ابزارهای دیگری هم وجود دارند که میتوانند در پیادهسازی این فرآیند شما را یاری کنند.

رپورتاژ نگاری

یک یا دو فایل دانلود نیز می تواند که در سئو سایت اثر بگذارد برای مثال این فایل می تواند یک فایل نصبی اپلیکیشن یا فایل ورد (Word) یا پی دی اف (PDF) همان مقاله باشد.

در این ابزار دامنه ویا IP شما در بیش از 170 وبسایت بررسی کننده بررسی می شود.

سئو سایت زودبازده

بررسی HTTP محتوای تصاویر، فلش، جاوا اسکریپت و غیره را دریافت نمی کند. علیرغم اینکه شما کنترل مستقیمی روی اتفاقاتی که بیرون از سایتتان می افتد ندارید، اما شما می توانید شانستان را برای بهبود سئوی off-page با ایجاد محتوای با کیفیتی که برای دیگران ارزشمند است، افزایش دهید.

این ابزار به شما اجازه می دهد که هدر های HTTP را که وب سرور هنگام درخواست یک URL بر می گرداند را بررسی کند که با HTTP و HTTPS کار می کند.

برای اینکه بتوانید در لیست نتایج موتور های جست و جو رتبه خوبی کسب کنید لازم است بدانید اصولی که بر اساس آن الگوریتمهای موتور های جست و جو محتوا ها را دسته بندی می کنند چیست و سپس با در نظر گرفتن انها در فرایند های تولید محتوا بتوانید نتیجه ی دلخواه و مساعدی در رتبه بندی نتایج جست و جو کسب کنید .

گوگل سرچ کنسول چیست؟

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مشاور سئو لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *