آموزش ساخت نقشه سایت برای موتورهای جستجو با PHP و MySQL – دسخط

نقشههای سایت یک راه مهم برای ارتباط با موتورهای جستجو میباشند. انجمن ها یا Forums نوعی وب سایت محبوب هستند که به کاربران آنلاین امکان ارتباط با یکدیگر و تشکیل انجمن را می دهند. نقشه وردپرس sitemap باعث میشود سایت شما به مرور سادهتر شده و یک نقشه سایت به روز شده در سایت برای شما، کاربران و موتورهای جستجو ایجاد میکند. سعی کنید در قسمت متا توضیحات کامل و خلاصهای را در مورد محتوای صفحه سایت خود در اختیار کاربران بگذارید تا کاربر در صورت ورود به سایت شما ناامید نشده و از آن خارج نشود. برخی از خدمات سیستمهای PBN را ارائه میدهند (بعداً در مورد آن بیشتر صحبت میکنیم)، اما ساختن PBN شخصی شما شرط بندیِ مطمئنتری است. به منظور انجام این کار به نقشه سایت google رفته و به دسترسی google خود وارد شوید.اگر دسترسی شخصی google ندارید، می توانید برای خود ایجاد نمایید. برای فشرده سازی باید از پسوند gz بهره ببرید. البته دقت کنید که در طراحی سایت و به طور مشخص ساخت نقشه سایت گوگل، فشرده سازی به معنای زیپ کردن فایل نیست و اگر آن را زیپ کنید دچار مشکل خواهید شد. گوگل به شما اجازهء فشرده سازی نقشه سایت را میدهد تا هنگامی که نقشه سایت را در وب سایت خود قرار دهید فضای کمتری از دیسک و پهنای باند توسط google در زمان دریافت اشغال شود.( به نظر می رسد تقریباً هر 9 ساعت یک بار انجام میشود.همچنین برای فشرده سازی فقط از پسوند gz استفاده و در صورت zip کردن آن فایل کار نخواهد کرد.

نحوه لینک سازی

Notify Bing (formerly MSN Live Search) about updates of your site: با فعال کردن این گزینه هر تغییراتی که در سایت صورت بگیرد موتورجستجوی بینگ از آن با خبر خواهد شد. Add sitemap URL to the virtual robots.txt file : این فایل شامل اطلاعاتی درباره نقشه وردپرس sitemap میباشد که فعال کردن آن موجب افزایش بازدید سایت شما خواهد شد. این روش بی سابقه برای ایندکس کردن صفحات وب سایت به عنوان نقشه سایت در گوگل شناخته شده است. البته شما در پروفایل خود می توانید لینک فالو قرار دهید، لینک های داخل مقالات نوفالو هستند اما بازدید مناسبی برای مشاور سئو شما خواهند داشت. از طرف دیگر موتورهای جستجو مخصوصا موتور جستجوی گوگل در سالیان گذشته سیاست های خود را نسبت به بک لینک ها دائما تغییر داده است تا از سوء استفاده افرادی که دوست دارند به صورت مصنوعی یا همان سئو کلاه سیاه, وب سایت خود را در موتورهای جستجو بالا بیارند را بگیرد.

در ادامه در خصوص چگونگی ایجاد لینک با ارزش و متقاعد کردن صاحبان سایت ها برای اضافه کردن بک لینک شما پیشنهاداتی ارائه گردید. این روش به سرعت در حال رشد و محبوبیت در بین مدیران سایت و وب سایتهای عامل SEO و همچنین دیگر مدیران به علت توانایی آن در یافتن سریع وب سایت فهرست شده وهمچنین پیدا و برطرف کردن خطاهای موجود در لینکهای داخلی و خارجی وب سایت می باشد. Notify Google about updates of your site: با فعال کردن این گزینه هر تغییراتی که در سایت صورت بگیرد گوگل از آن با خبر میشود. پس بهتر است که این گزینه نیز فعال باشد. Try to increase the memory limit to: این گزینه تعیین کننده محدودیت برای افزونهها و … در قسمت اجرای آن به سادگی می توان تمامی موارد خواسته شده را انجام داد و برای ساخت فهرست نیز همین کار را باید تکرار کرد یعنی با استفاده از فرمت مربوطه استراتژی مورد نظر را تعریف کنیم. خرید بک لینک و خرید رپورتاژ آگهی، ( رپورتاژ آگهی چیست ) هر دو در بهبود سئو یک وب سایت تاثیر گذارند اما بیان این که کدام یک تاثیر بیشتری روی سئو دارند آسان نیست، زیرا تاثیر هر یک از آن ها بستگی به استراتژی هایی دارد که شما برای بهبود سایت و کسب و کار خود طرح می کنید.

خدمات مشاوره سئو

در بین سایتهای ایرانی، سایتهای زیادی با سرویس خرید و فروش پاپآپ وجود دارد که بازدید بالا و رتبه الکسا مناسبی دارند. خرید بک لینک به سئوی سایت شما خیلی کمک می کند. اگر سایت فروشگاهی دارید و در سایت از صفحات دسته بندی (category) و تگ استفاده می کنید اما هنوز برای این دسته بندی ها لینک سازی نکرده اید. برای اینکه این کار را انجام دهید نیاز است به نقشه سایت گوگل خود رفته و وارد دسترسی گوگل شوید. هرکسی که وارد پاساژ شود در نهایت از پاساژ خارج خواهد شد. در نهایت آخرین قسمت آموزش طراحی سایت و ساختن نقشه گوگل این است که نقشه سایت را به گوگل ارسال کنید. نقشه سایت بخش بسیار مهمی از طراحی وب است و حتما باید در یک سایت مد نظر گرفته شود. در حالی که در robots.txt شما به موتورهای جستجو میگویید که کدام بخش از سایت خود را از عدم نمایهسازی محروم میکند، در نقشه وردپرس sitemap به موتورهای جستجو میگویید تا در محتوای شما جستجو کنند و آنها را ببینند. اگر محاسبه ریاضی هم بخواهید انجام دهید درخواهید یافت که می توانید یک هزار نقشه سایت داشته باشید که هر یک از این نقشه های سایت تا 50 هزار آدرس برای قرار گرفتن در جدول نقشه سایت google جا دارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *